Jiří Černohorský je jeden z aktivistů, které lze nazvat prokremelskými. Pravidelně přeje například Vladimiru Putinovi k narozeninám a přinejmenším otázky také vzbuzuje jeho spolupráce při akcích pro Ruské středisko vědy a kultury. Není také tajemstvím, že čelí řadě exekucí.

Jiří Černohorský nyní přišel na způsob, jak prezentovat svou činnost v médiích a vyhnout se nepříjemným otázkám, který by mu normálně novináři kladli. Zaplatil si rozhovor pro televizi A11, který vyšel na začátku října. Podle transparentního účtu ho rozhovor prezentující činnost jeho spolku Čest, svoboda, respekt vyšel na 24 000 Kč.

„Podle výpisu z účtu si zadlužený proruský “aktivista” Jirka Černohorský, který vybírá od důvěřivců peníze, zaplatil (24 000 Kč) za rozhovor v televizi A11. Rozhovor skutečně vyšel 2. října, ale není nikde označen, že se jedná o komerční prezentaci. Nejsem expert na mediální právo, ale nejedná se o porušení zákona? Obzvlášť, když Jirka v rozhovoru propaguje svůj spolek, na nějž vybírá od důvěřivců peníze, kterými pak výhradně disponuje pouze zadlužený Jirka, který před exekutory oficiálně nemá nic a “bydlí” na úřadě?“ ptá se analytik Roman Máca.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.