Šlágr TV je znám jako televize, která se zaměřuje především na seniory a některé pořady mohou být pro mladší generaci bizarní. Pod rouškou pořadů lidové muziky se však skrývá byznys podobný těm nejodpornějším praktikám prodejců hrnců. Nabízí předražená cédéčka, vstupenky na koncerty a podobně. Kromě toho však třeba i „akcie“ za 10 000 Kč. Ve skutečnosti se však o žádnou akcii nejedná. Akcie se neobchodují na veřejném akciovém trhu.

Právník Jan Langmeier si v souvislosti s touto nabídkou akcií nebere servítky. „Formulace jako ‚smluvně garantovaný výnos‘ jsou přinejmenším nedůvěryhodné,“ uvedl. „Na trhu je řada investičních příležitostí, které bych si nedovolil kritizovat, natož veřejně. Pak je tu ovšem pořád hodně nabídek, o nichž se nedá ani říct, že jsou vysoce rizikové, ale že jsou od začátku konstruovány jako podvod na investory, kteří uvěří jejich marketingu. A nabídka akcií od společnosti Riocath FNDB na Šlágr TV je bohužel jednou z nich,“ řekl advokát.

Společnost nevyplácí žádné dividendy, garantovaný zisk podmiňuje tím, že po dobu 42 měsíců je možné akcie prodat zpět s garantovaným zhodnocením ve výši pěti procent ročně. Kupní smlouvu je možné uzavřít snadno distančně, jakmile by ale investor chtěl akcie zpátky prodat s garantovaným výnosem, musí se dostavit osobně do sídla firmy a předem se telefonem objednat. Oficiální kontakt ale není k dohledání.

Podle youtubera Lukefrye televize k prodeji akcií využívá nátlakový marketing. Na jejím webu je například odpočet, který ukazuje, kdy končí prodej akcií společnosti se slevou. Za nákup akcií také televize nabízí různé bonusy, jako je například předplatné časopisu Šlágr. Akcionářům, který nakoupí akcie v hodnotě 30 tisíc, pak televize slibuje uspořádání VIP koncertu, na němž mimo jiné akcionáři získají vstup do VIP zóny, kde se budou moci setkat s interprety z televize, popovídat si s nimi a udělat si s nimi fotografii. 


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.