Recesistická stránka Artmen zveřejnila fotografii stavby domu s popisem „v Praze probíhá stavba mešity pro muslimy, tajně schválenou ještě za vlády ANO.“ Následuje výzva „sdílejte, než to smažou!“ A lidé opravdu sdílejí. K tomuto okamžiku má vtip 15 tisíc sdílení.

Realita je ovšem taková, že stavba, která je zachycena na fotografii, je budoucím domem šéfa hnutí SPD Tomia Okamury. Dům za 20 milionů je právě ve výstavbě. Mimochodem, v květnu loňského roku přišel web Info.cz s informací, že mu dům staví zahraniční dělníci (čtěte jeho logikou „ekonomičtí migranti“).

„Někdy je mi toho Okamury skoro líto. Jestli musel znepokojeným voličům SPD vysvětlovat, že domnělá mešita na Břevnově je ve skutečnosti jeho vlastní rozestavěnej extravagantní barák za bůhvíkolik mega, tak mu to fakt nezávidím,“ glosoval vloni, když se hoax šířil poprvé, Jan Moláček.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com