Konzulka soudem zrušeného konzulátu téměř nikým neuznaného pseudostátu Doněcká lidová republiky Nela Lisková šíří na svém profilu na sociální síti Facebook formulář, který má údajně dokazovat, že protivládní demonstrace jsou placené.

Problém je, že si takový formulář si může na Googlu vyrobit kdokoliv. Těžko vymyslet mechanismus jak dokázat, že někdo byl na demonstraci či ne. Nejpodstatnější ovšem je, že pokud ne demonstraci na Letné bylo 250–300 tisíc lidí, proplácení by vyšlo na stamiliony, spíše miliardy korun. Spolek Milion chvilek přitom disponuje jednotkami milionů korun. Veškeré peníze mu naopak posílají občané.

Nela Lisková také argumentuje článkem na webu „Zastavme zloděje“. Ten argumentuje tím, že spolek si dovolil utratit za reklamu na Facebooku a rovněž zaměstnává brigádníky. Kvalitní PR nebo brigádníci jsou ovšem součástí politického boje. Běžně ho používají všechny velké politické strany, včetně ANO. Jde tedy pochopit, že „stejnou zbraň“ používá i tento spolek.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com