Konzulka soudem zrušeného konzulátu téměř nikým neuznaného pseudostátu Doněcká lidová republiky Nela Lisková šíří na svém profilu na sociální síti Facebook formulář, který má údajně dokazovat, že protivládní demonstrace jsou placené.

Problém je, že si takový formulář si může na Googlu vyrobit kdokoliv. Těžko vymyslet mechanismus jak dokázat, že někdo byl na demonstraci či ne. Nejpodstatnější ovšem je, že pokud ne demonstraci na Letné bylo 250–300 tisíc lidí, proplácení by vyšlo na stamiliony, spíše miliardy korun. Spolek Milion chvilek přitom disponuje jednotkami milionů korun. Veškeré peníze mu naopak posílají občané.

Nela Lisková také argumentuje článkem na webu „Zastavme zloděje“. Ten argumentuje tím, že spolek si dovolil utratit za reklamu na Facebooku a rovněž zaměstnává brigádníky. Kvalitní PR nebo brigádníci jsou ovšem součástí politického boje. Běžně ho používají všechny velké politické strany, včetně ANO. Jde tedy pochopit, že „stejnou zbraň“ používá i tento spolek.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.