Spekulací, proč mediální magnát Jaromír Soukupu zakládá nové hnutí je mnoho. Jeden z možných důvodů může i být, že poslední dobou už „průšvihy“ hnutí SPD Tomio Okamury jsou za hranou všeho myslitelného, tolerovatelného a tedy i volitelného. Vzpomeňme na teroristické útoky spáchané příznivcem hnutí Tomia Okamury, vzpomeňme na hulvátské výkřiky Lubomíra Volného na Facebooku nejen o Václavovi Havlovi nebo vzpomeňme na Okamurovo filozofování o rase. Výkřiky SPD poslední dobou již jdou srovnat s výkřiky příznivců DSSS. Ostatně. Okamura má s bývalými členy neonacistické DSSS dobré vztahy.

Poslankyně Karla Maříková minulý týden sdílela svůj hloupý citát o tom, že prý když „je zakázané dovážet invazivní nepůvodní druhy rostlin a zvířat na území EU. Muslimští imigranti také nejsou původními obyvateli Evropy a stejně jako invazivní druhy znamenají nečekané šíření a postupné vytlačení původních obyvatel Evropy. Proto by měli mít také zákaz vstupu na území EU.” 

Problém ovšem je, že víra v boha, a ani sociální konstrukt fyziologicky neexistující rasy, nedělá z kohokoliv jiný „druh“. Člověk se nedělí. Neexistují jakékoliv jiný žijící druh člověka. Nejznámější jiným druhem člověka byl v minulosti Člověk neandrtálský, který byl pravděpodobně částečně vymýcen a částečně asimilován. Ani ostatní druhy člověka již neexistují. Dnes obývá planetu jen jeden jediný druh člověka a Homo sapiens sapiens je tedy jediným zástupce svého rodu. Paní Maříková by se tedy měla vrátit zpět do základní školy a nechat si vyložit přírodopis. Považovat člověka jiného odstínu kůže za jiný druh je jako tvrdit, že jiným plenem psa je černý labradorský retrívr a žlutý labradorský retrívr.

Vážení čtenáři, náš web je stále financován především z příspěvků drobných dárců. Jak nám můžete pomoci, se dozvíte zde.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com