29. prosince zveřejnil dezinformační server Aeronet článek s údajným videem zdravotní sestry z města Nashville v americkém státě Tennessee. V něm je napsáno ‘Zdravotní sestra Khalilah Mitchell se po vpíchnutí vakcíny cítila dobře, ale za tři dny se její život proměnil v horor, protože se u ní rozvinula periferní obrna lícního nervu na levé straně obličeje, tzv. Bell’s Palsy syndrom. Nemůže se usmát, má ochrnutou levou stranu obličeje, cítí se trapně před lidmi, ve videu se málem rozplakala.’

Aeronet pokračuje ‘Ve svém svědectví označila vakcínu za to nejhorší, co se mohlo stát a vyzvala Američany, aby se touto vakcínou rozhodně očkovat nenechali. Dalšímu pacientovi po vakcinaci pro změnu otekl jazyk do gigantických rozměrů a muž byl ohrožen na životě, že se udusí. Tento vedlejší přiznak vakcíny Pfizer se přitom vůbec v klinické studii farmaceutické společnosti Pfizer neuvádí, je to nový poznatek, a to z toho důvodu, že prostě klinické studie trvaly v případě této vakcíny jen pouhých 5 měsíců, jak přiznala před 2 dny farmaceutická společnost.’

Jde však o HOAX, jak dokazuje kontrola faktů od specializovaného serveru Snopes. Ten v článku z 30. prosince píše, že není možné potvrdit detaily, které zmiňuje údajná zdravotní sestra. Není jasné kde bylo video natočeno a kdo na něm je. Ministerstvo zdravotnictví státu Tennessee přes svého mluvčí odpovědělo, že nemají záznam o zdravotníkovi tohoto jména v systému profesionálních licencí.
Ke stejnému závěru došla Seana Davis, která se zabývá kontrolou faktů pro server Euronews.

Je pravdou, že sám výrobce Pfizer připouští, že v ojedinělých případech u očkovaných může dojít k tzv. obrně lícního nervu. Obrna lícního nervu se také objevila u čtyř lidí z 43 000, kteří se zapojili do třetí fáze klinických zkoušek vakcíny od Pfizeru/BioNTechu. V tomto případě je však uváděna dočasná obrna, která se může projevit maximálně u jednoho případu z tisíce. Obrna se však projevuje jinak.

Vraťme se však k článku Aeronetu. Aeronet dále pokračuje konspiračními teoriemi o plánovaných seznamech lidí, kteří se odmítají očkovat. Protože chce Španělsko tyto informace sdílet v rámci EU, Aeronet si vymýšlí, že lidé na seznamu nebudou moci získat hypotéku, pojistit si automobil a nebo půjčku. Dále v článku vidíme obrázek z očkování zdravotní sestry Tiffany Dover, která je podle Aeronetu od očkování nezvěstná, což je lež, psali jsme o tom zde. Nakonec Aeronet zpochybňuje očkováni předsedy vlády Andreje Babiše a přidá konspirační teorii o vakcinaci jako spiknutí Židů a světových bank.


wpseo_editor