Politika je plná paradoxů. Tak například takový Tomio Okamura. Ten prosazuje přímou demokracii a kritizuji islám, i když sám cenzuruje komentáře svých názorových odpůrců (tzv. „banuje“) a prodává halal výrobky.

To Jiří Ovčáček zase nadává všem do bolševiků, i když sám napsal mnoho článků do komunistických Haló novin.

Xaver Veselý zase kritizuje neobjektivitu České televize, ale sám je novinář, který zve politiky na oslavu svých narozenin. V politice máme i „mazala z Hané“, který prodává své obrazy za velké peníze vlivným podnikatelům, ačkoliv sám působí v „protikorupčním hnutí“. Václav Klaus mladší pro změnu bojuje za tradiční rodinu, i když se již třikrát oženil.

Nejnovějším kouskem do sbírky je Alena Schillerová. Ta se byla vyfotit u pomníku Milady Horákové, přestože je ve vládě s podporou komunistů.

A tak vlastně se nikdo nebude ani divit, když příští volby do sněmovny se zruší, protože otec Měsíc si přeje, aby Andrej vládl dál, no a Vlastík Plamínek a konsorcium věštců z TV Barrandov doručí na ministerstvo financí nový schodek rozpočtu. Nebo by také šel udělat podle hvězd.


Glosa inspirována statusy Paralelních listů (1, 2).


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.