Premiér Andrej Babiš (ANO) se během svého tradičního nedělního hlášení pustil do svérázného výkladu víkendového slunovratu. Podle něj nám „matka země“ a „otec slunce“ vzkazují, že nikdo ze zahraničí nám nemá do naší zemičky mluvit.

„Je 23:43. Je slunovrat. Zatmění Slunce. Měsíc v novu. A Matka Země a Otec Slunce k nám promlouvají, že máme spolupracovat a že se máme spojit. A že nám do tý naší zemičky nikdo nebude mluvit.“ Ne, tohle není posmrtné vysílání věštkyně Jolandy z Ezo.TV, to je sdělení premiéra České Republiky národu.

Andrej Babiš v minulých letech prodělal silný otřes, když mu lékaři diagnostikovali křivdu. Moderní západní medicína se ukázala proti této zhoubné nemoci neúčinná. Respektive v moderní medicíně jsou abnormální pocity křivdy spojované s paranoidní poruchou osobnosti a doporučuje se psychoterapie. Přiznejme, že „lemtat cukrovou vodu“ (pít homeopatikum) je jednodušší, než se sebou skutečně něco dělat.

Minulý týden premiér vyvolal diskuze, když natočil video zaměřené pro slovenské turisty. Premiér s vínem ruce zval u lednického zámku Slováky zvláštním československým jazykem především na vylidněné památky a druhým dechem přiznával, že Česko potřebuje jejich eura.

A tak si člověk až říká, jestli náhodou tyto výstřelky typu astrologické okénko nebo československá pozvánka na levné pivo a utrácení eur v Praze nejsou náhodou natáčeny účelově. To přeci nemůže být náhoda. Premiér Andrej Babiš svým videem ze sportklubu v Kostelci u Křížků geniálně odloudil pozornost od pátečního rozhodnutí Evropského parlamentu, které dalo jasně najevo, že je český premiér v možném střetu zájmu. Povšimněte si, že Babiš o tomto problému ve videu ani jednou nepromluvil, ale pouze na začátku naznačil, že do naší zemičky nám nikdo nebude mluvit, ani ti „velcí ze zahraničí“, čímž měl pravděpodobně na mysli EU.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.