Náš web mnohokrát psal, že cílem různých dezinformátorů, léčitelů a koučů je výdělek. Způsobů, jak na to, existuje celá řada.

Objevil se však projekt, který jde ještě dále. Koučuje různé ezoteriky, jak vydělávat na lidech. „Trápí tě přesvědčení, že brát si peníze za spirituální práci je nevhodné a nemorální, aktivně podhodnocuješ svoji práci, jsi zaseknutá v nedostatku a nevíš jak z toho ven?“ ptá se příspěvek na stránce Astaria Ascension.

Na webových stránkách se pak dozvíme, že takový unikátní kurz, jak vydělávat na své „spiritualitě“, stojí 55 a 166 tisíc korun bez DPH.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.