Extremisté, v čele se Zdeňkem Chytrou, se chystají zneužít svátek 28. října. Do Prahy se chystá i mnohokrát odsouzený pravicový extremista Tommy Robinson.

„Tommy Robinson v Drážďanech – možná i 28. října v Praze Na Můstku,“ napsal na Facebook Zdeněk Chytra. Podle důvěryhodných zdrojů z tajných skupin je jeho účast více jak pravděpodobná. Demonstraci na pražský Můstek chystají na 15:30.

 „Pan Robinson není žádný novinář. Je to krajně pravicový extremista, v minulosti trestaný za rvačky, výtržnictví, nebo nelegální vstup do USA na cizí pas (ilegální imigrant!). Když trochu dospěl, tak pochopil, že pohodlnější a výnosnější, než se nechat otloukat ve fotbalových bitkách, bude kariéra zachránce národa. (Nepřipomíná vám to jistou partičku bývalých fotbalových násilníků z Brna? Nebo zakladatele PEGIDA Lutze Bachmanna?) Pan Robinson se snaží národ zachránit hysterickými videi, v nichž se často pokouší vyprovokovat něčí agresivní reakci. Se žurnalistikou to nemá společného absolutně nic,“ varoval v květnu Jan Moláček. „Začal bych představením Tommyho Robinsona. Ve vězení byl už v minulosti (leden 2013), když dostal 10 měsíců za použití cizího pasu při cestování. Na dalších 18 měsíců byl v roce 2014 Robinson odsouzen za podvod s hypotékami,“ píše se v článku Neviditelný Pes.

Řečnit na této demonstraci chtějí i zástupci SPD Tomia Okamury. Podle důvěryhodných zdrojů Chytru kontaktoval poslanec SPD Jiří Kobza. Naráží to však na zásadní problém. SPD Tomia Okamury se hlásí k frakci ENF Marie Le Penové. Chytra v ČR působí jako spojka mezi českými extremisty a extremistickou AfD, která mj. lobuje za zrušení Benešových dekretů. Mezi ENF a AfD jsou spory a tyto ultrapravicové strany se zkrátka nemají rádi. Robinssona v ČR obdivuje celá krajní pravice. Od Tomia Okamury, který se ho zastal v případě je odsouzení za pohrdání soudem, až po bývalého velmi aktivního neonacistu Filipa Vávru, který nyní provozuje web Středoevropan.cz (publikoval o něm téměř sto článků).

Podle informací z webu magistrátu, má místo od června zablokované další extremista Jiří Černohorský. Můstek má zabraný od 15:30 do 23:00. „Pravidelně pokládal otázky na TV Barrandov protikandidátům Miloše Zemana. Má silně vlastenecké názory a dříve kandidoval za Stranu práv občanů. Účastní se i akcí krajní pravice. Při oslavách 17. listopadu byl v roce 2015 kvůli výtržnostem zadržen policií před Úřadem vlády. Byl zatčen i při demonstraci Adama B. Bartoše, odsouzeného za antisemitismus. Moderoval například akci Slovanská vzájemnost v Ruském středisku vědy a kultury a v minulosti už se objevil na Pražském hradě při oslavách 28. října,“ snaží se najít odpověď  o Jiřím Černohorským zpravodajský web Aktuálně.cz.

Jak nám můžete pomoci, se dozvíte zde.


Jan Cemper

administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Své mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou, zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem. e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com