Celá dezinformační scéna se zásah před muzeem snaží líčit jako nepřiměřený zásah proti pokojným demonstrantům. Už v předchozích článcích jsme ukázali, že až tak pokojní demonstranti nebyli a policistům po hodinách verbálního (a místy i fyzického) napadání zkrátka došla trpělivost. Na zákrok přitom měli nárok. Z amplionů před zásahem byli demonstranti upozorňováni, že shromáždění již skončilo, aby opustili prostor nebo se vystavují riziku použití donucovacích prostředků. Z hlediska zákona je to tak. Kdo neuposlechne výzvy policisty, páchá přestupek a vystavuje se riziku, že vás k uposlechnutí policie donutí. Pokud se vám důvody výzvy nezdají legitimní, můžete si opsat například čísla policistů a později si stěžovat u GIBS. Výzvy však musíte uposlechnout.

Naprosto směšně pak zní argumenty, že se do muzea šli zeptat, proč na muzeu visí ukrajinská vlajka. Ona vlajka tam visí od února 2022. Tedy více než tok. Opravdu někdo věří tomu, že zrovna v sobotu večer (a to ještě mimo hlavní návštěvnickou sezonu) by jim na tuto otázka někdo kompetentní odpověděl? A proč se na to ptali policistů? Co s tím policie má co do činění? Policie zajišťuje pořádek. V muzeu byli mj. i běžní návštěvníci a policie zkrátka zajišťovala jejich bezpečnost a bezpečnost vystavených exponátů.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.