O tom, jak moc agresivně se na sobotní demonstraci chovali příznivci Jindřicha Rajchla svědčí i následující video. Někteří z nich neváhali i napadat kolemjedoucí lidi ve vozidlech.

Z videa je zřejmé, že po magistrále u Národního muzeu normálně projíždí auta na zelenou. V ten moment do vozovky vejde muž a začne kopat a mlátit do vozu s ukrajinskou značkou. Následně napadne i řidiče. Do vozu následně kopne i další člověk.

Vše také dokazuje, že policie zpočátku i proti velmi agresivnímu chování demonstrujících zasahovala velmi mírně. Muž spáchal přestupek už tím, že vešel do vozovky na červenou. Následné jeho agresivní chování už bylo bezesporu trestným činem.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.