Jedním z paradoxů scény, která sebe nazývá vlasteneckou, je upozorňování na údajný neonacismus na Ukrajině. Jak už jsme mnohokrát psali, jde o nafouknutou bublinu. Neonacisté jsou všude, rekrutují se například v prostřední fotbalových chuligánů. Na stranu druhou například Pravý sektor, který může být označován jako neonacistický, na Ukrajině neslavil žádný zásadní volební úspěch a jeho preference jsou podobné té české DSSS.

Když už jsme u DSSS, připomeňme, že například prokremelský aktivista Jiří Černohorský v době migrační krize s ní řádil u Úřadu vlády. Tehdy byl dokonce s příslušníky dělnické mládeže zatčen. Svou spolupráci obhajoval tak, že se jedná o zlobivé kluky, se kterými je nutné pracovat. Nyní srovnává postupující ukrajinské jednotky s Hitlerem.

Ostatně i samotný vůdce legendární neonacistické strany DSSS Tomáš Vandas je tu a tam vidět na vlasteneckých setkáních a i on razí prokremelské vidění světa.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.