V pondělí, jako první, náš web informoval o konfliktu, který se stal minulý víkend v teplické parku Šanov. Zde došlo k incidentu, kdy skupina aktivistů vyprovokovala střet s cizinkou muslimské víry a následně jeden z nich muslimy dokonce ohrožoval plynovou pistolí.

Naší redakci se podařilo zjistit, že ten, kdo ohrožoval přítomné zbraní je člověk, který na Facebooku vystupuje pod jménem „Ládík Furt Buzerovaný“. I on ve svém statusu přiznal, že na muslimy vytahoval zbraň. „Chvilku na to jdu do hospody pro pivo a ve chvíli kdy jdu směrem k přátelům vidím, jak muslimka ukazuje směrem na mě a řítí se na mě dva Arabové. Pokládám pivo a jelikož se v tu chvíli cítím ohrožen pouze vytahuji pistol, kterou nosím na nutnou sebeobranu,“ popisuje incident. „Jinak jsem oficiálně obviněn z násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci,“ dodává.

Zákon říká, že „kdo skupině obyvatelů vyhrožuje usmrcením, ublížením na zdraví nebo způsobením škody velkého rozsahu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.“

Skupina aktivistů si neodpustila provokace přesto, že situace v Teplicích je mnohem lepší, jak předešlé roky. „V minulých letech byla situace v Teplicích s muslimy mnohem horší. Odpůrci islámu proti jejich působení v lázeňském městě uspořádali několik demonstrací. Dříve do Teplic přijelo během léta i 20 tisíc Arabů ročně. Takové počty jsou ale minulostí. Za úbytkem stojí především nižší státní příspěvky, které hosté z Blízkého východu mají od svých států. Teplický primátor Jaroslav Kubery přisuzuje úbytek blízkovýchodních hostů k vývoji cen ropy. Právě kvůli nim podle něj dostávají muslimové na pobyty v posledních letech mnohem menší finance. Příkladem může být kuvajtská vláda, která financovala výjezdy celých rodin s jedním nemocným. Ta tuto podporu ale v minulých letech přerušila,“ píše Teplický deník.

Podle informací muž ohrožoval pistolí rodinu, která v Teplicích žije léta. Celá rodina zde pracuje, mladší členové zde studují. Místní politici se zatím reakcím na konflikt vyhýbají.

Jak nám můžete pomoci se dozvíte zde.

administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.