Naše stránky se pravidelně věnují dezinformační scéně i nejrůznějším „šmejdům“, kteří se snaží okrádat například seniory. Web, který tyto praktiky kombinuje a uživatelům se zobrazuje pod názvem Důležité 24, založil  v březnu loňského roku Tomáš Frantík z Třebíče. Obsahuje dezinformace, ezoteriku a odkazy na weby nabízející předražené nefunkční produkty a výrobky. Frantík má živnostenský list mj. i na pořádání veletrhů a v roce 2014 kandidoval za Svobodné.

Zprávy.dt24.cz přebírají dezinformace z jiných „alternativních“ webů.  Dočteme se zde například o 23 hodin mrtvé ženě, která se v pekle setkala s Michaelem Jacksonem a papežem Janem Pavlem II. Dále tyto stránky  šíří hlouposti o očkování, opravdu zábavnou story o zákazu mikrovlnek v Sovětském svazu (o případu jsme psali zde a zde), nic neříkající zprávy o migraci nebo vychvalují Rusko.

O co skutečně Tomáši Frantíkovi jde, si lze všimnout pod každým článkem. Nalezneme zde šest odkazů tvářících se jako články. Ve skutečnosti se však jedná jen o linky na různé „šmejdské“ stránky. Například „zpráva“ o ztrojnásobení peněz na kartě vás dovede na web slibující tisícinásobné „zbohatnutí“. Další odkaz nabízí „tajnou“ zubní pastu s „plombovacím účinkem“ za 890 Kč. Každému myslícímu člověku přitom musí být jasné, že nic takového nemůže fungovat, protože nejde jen o to něco zaplombovat, ale nejprve se kaz musí odvrtat. Odkaz na „článek“ o vráskách zase nasměruje uživatele na web nabízející „zázračný krém“, rovněž za 890 Kč. Tomáš Frantík je tedy především „obchodník“ nabízející předražené nesmysly pod záštitou alternativních zpráv.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com