Dezinformační a „šmejdský“ web zprávy.dt24.cz


Naše stránky se pravidelně věnují dezinformační scéně i nejrůznějším „šmejdům“, kteří se snaží okrádat například seniory. Web, který tyto praktiky kombinuje a uživatelům se zobrazuje pod názvem Důležité 24, založil  v březnu loňského roku Tomáš Frantík z Třebíče. Obsahuje dezinformace, ezoteriku a odkazy na weby nabízející předražené nefunkční produkty a výrobky. Frantík má živnostenský list mj. i na pořádání veletrhů a v roce 2014 kandidoval za Svobodné.

Zprávy.dt24.cz přebírají dezinformace z jiných „alternativních“ webů.  Dočteme se zde například o 23 hodin mrtvé ženě, která se v pekle setkala s Michaelem Jacksonem a papežem Janem Pavlem II. Dále tyto stránky  šíří hlouposti o očkování, opravdu zábavnou story o zákazu mikrovlnek v Sovětském svazu (o případu jsme psali zde a zde), nic neříkající zprávy o migraci nebo vychvalují Rusko.

O co skutečně Tomáši Frantíkovi jde, si lze všimnout pod každým článkem. Nalezneme zde šest odkazů tvářících se jako články. Ve skutečnosti se však jedná jen o linky na různé „šmejdské“ stránky. Například „zpráva“ o ztrojnásobení peněz na kartě vás dovede na web slibující tisícinásobné „zbohatnutí“. Další odkaz nabízí „tajnou“ zubní pastu s „plombovacím účinkem“ za 890 Kč. Každému myslícímu člověku přitom musí být jasné, že nic takového nemůže fungovat, protože nejde jen o to něco zaplombovat, ale nejprve se kaz musí odvrtat. Odkaz na „článek“ o vráskách zase nasměruje uživatele na web nabízející „zázračný krém“, rovněž za 890 Kč. Tomáš Frantík je tedy především „obchodník“ nabízející předražené nesmysly pod záštitou alternativních zpráv.

 
Jan Cemper