Novináři mají lékařskou zprávu. Policisté incident potvrdili. Záchranná služba potvrdila, že žena byla při převozu v bezvědomí. Nemocnice potvrdila, že jedna z žen podstoupila operaci. I tak se najdou stále lidé, kteří zpochybňují vážnost zranění žen z Ukrajiny, které byly před dětmi brutálně zmláceny v Plasích na Plzeňsku. Jeden z útočníků kolotočář Zdeněk Holzknecht přitom už před útokem šířil nenávistné příspěvky proti Ukrajincům a účastnil se demonstrace svolané Jindřichem Rajchlem a stranou PRO.

Do zpochybňování zranění se pustil i Matouš Svoboda a Petra Rédová. Prý není možné, aby po 10 dnech mohla žena mluvit. Jakým způsobem žena mluvila však z reportáže CNN není zřejmé. Lékaři potvrzují, že otoky a modřiny za deset dní splasknout mohou. Lékař Lukáš Korbel, který vystupuje na sociální síti X pod přezdívkou Doktor Punk, také vysvětlil, že léčba poranění podlitin v obličeji nemusí trvat dlouho. „Otok měkkých tkání, zvláště pak těch v obličeji, které jsou bohatě prokrvené umí otok vzniknout velmi rychle a nabýt velkých rozměrů. Pak je člověk skoro k nepoznání. Ale stejně tak, především pak po vyřešení příčiny a adekvátní léčbě umí poměrně rychle odeznít,“ napsal na sociální síť X.

Zdravotní sestra Petra Rédová šla ještě dál a tvrdila, že žena by musela mít na obličeji jizvy. Zdá se tedy, že Rédová ani netuší kde se na hlavě nachází čelist. Jedná se totiž o kost, ke které je přístup z dutiny ústní. Při operativním zákroku tedy není nutné způsobovat jizvy v obličeji.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.