Lidé, kteří se nazývají vlastenci, a často šíří prokremelské dezinformace, nyní zpochybňují útok na dvě ženy v Plasech na Plzeňsku. Dvě ženy z Ukrajiny tam zmlátila trojice mužů, vše před očima dětí, důvodem útoku byla národnost žen. Jednoho z mužů už vyšetřuje policie.

V této souvislosti se šíří příspěvky, že se žena, která utržila zlomeniny v obličeji, záhadně uzdravila. Patrik Pečénka a mnoho dalších odkazují na fotografii z reportáže CNN. Příspěvky mají společného jmenovatele v tom, že nikdo neposkytl odkaz na samotnou reportáž, kde postižené ženy vystupují. Z té je totiž zřejmé, že žena utrpěla zlomeninu nosu, zároveň převoz a hospitalizaci potvrdila Záchranná služba Plzeňského kraje a rovněž policisté informují o případu jako o jisté záležitosti.

Lékař Lukáš Korbel, který vystupuje na sociální síti X pod přezdívkou Doktor Punk, také vysvětlil, že léčba poranění podlitin v obličeji nemusí trvat dlouho. „Otok měkkých tkání, zvláště pak těch v obličeji, které jsou bohatě prokrvené umí otok vzniknout velmi rychle a nabýt velkých rozměrů. Pak je člověk skoro k nepoznání. Ale stejně tak, především pak po vyřešení příčiny a adekvátní léčbě umí poměrně rychle odeznít,“ napsal na sociální síť X.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.