Na internetu se šíří další podvod. Nejen seniorům se zobrazuje reklama na kosmetiku, která se tváří jako lék proti vráskám. Když si nevšimnete adresy, reklama se tváří poměrně důvěryhodně, jako od jakého si Českého kosmetického portálu. „Účinně vyhlazuje dokonce nejhlubší a nejviditelnější vrásky, eliminuje 97 % kruhů pod očima, kuřáckých vrásek a brázd v okolí nosu,“ slibuje reklama.

Ve skutečnosti se jedná o další podvod. Například fotografie Marie Kročkové (53 let), která údajně jako první Česka otestovala „inovativní kúru proti vráskám přírodní kosmeceutikou PTgE prof. Alberta Stonera“ je stažená z internetu. Objevuje se jako ilustrační fotka u mnoha příspěvků od přípravků proti vráskám, proti zhoršujícímu zraku nebo šednutí vlasů (například zde, zde a zde).

O tom, že se jedná o jasný podvod svědčí i doména: https://everydayreporter.com. Ve skutečnosti se tedy nejedná o žádný Český kosmetický portál.

Velice zvláštní jsou i „recenze“, které se tváří jako z Facebooku a mohou nabudit dojem důvěry. Ve skutečnosti se ovšem nejedná o facebookové účty a obchodník si evidentně s nimi nedal ani velkou práci.

Varujte tedy své okolí, ať nenaletí tomuto podvodu.

Jak nám můžete pomoci, se dozvíte zde.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com