Na svých stránkách „Za svobodu“ zveřejnil Český svaz bojovníků za svobodu 23. ledna 2018 příspěvek svého místopředsedy Emila Kulfánka pod názvem „V boji proti „nepříteli“ jsou všechny prostředky dobré“.

Z textu ocituji jeho druhou polovinu.

 A máme tady druhou přímou volbu prezidenta České republiky. Prezident Miloš Zeman opět kandiduje na funkci prezidenta České republiky. Vedení Českého svazu bojovníků za svobodu opět podporuje Miloše Zemana a protagonisté Spolku pro zachování odkazu českého odboje, jak jinak, opět projevili svou nespokojenost. Tentokrát však použili těžký kalibr. Místopředseda a hlavní ideolog spolku Petr Hroník dne 9. 1. 2018 svou nespokojenost s ČSBS prezentoval jako bojovník proti „bolševismu“. Aby to bylo každému čtenáři naprosto jasné, tak dne 15. 1. 2018 zveřejnil na webových stránkách spolku fotografii od Miloše Kadlece, na níž je zobrazen Adam Benjamin Bartoš jak stojí na podstavci a v ruce drží oprátku. Pod obrázkem je nápis – Podporuje Miloše Zemana (další podporující KSČM, SPO, SPD, ČSBS).

Pro ty, kdo nevědí, kdo je to pan Adam Benjamin Bartoš, tak mimo spousty jiných aktivit, kterými se prezentuje je předsedou strany Národní demokracie. V roce 2017 proti němu bylo vedeno několik soudních řízení, mimo jiné také pro jeho zpochybňování holocaustu.

Aby každý nový zájemce o členství ve spolku, jehož místopředsedou a reprezentantem je pan Petr Hroník, měl jasno od samého počátku, tak by spolek měl upravit svůj název na „Spolek pro zachování odkazu českého odboje – spolek bojovníků proti bolševismu“.

Pan Jan Šinágl, představitel Sudetoněmeckého krajanského sdružení v Čechách na Moravě a ve Slezsku, z.s., musí mít z pana Petra Hroníka velkou radost.

 Emil Kulfánek

Pan Kulfánek hovoří o obrázku, na kterém je zachycen Adam Benjamin Bartoš na demonstraci proti imigraci (Miloš Zeman je přece také proti imigraci, ne?) 1. července 2015 hroze české vládě za údajnou vstřícnou migrační politiku. Na stejné demonstraci ostatně hovořil i Tomio Okamura.

Skutečně nechápu, co na tom Emilu Kulfánkovi vadí, nápisy pouze popisují realitu. Všichni jmenovaní Zemana podporovali a podporují. Bartoš jej při první přímé volbě prezidenta podporoval pomocí lží o hákových křížích na hradě Hardegg. Adam B. Bartoš také několikrát pořádal demonstraci na podporu Miloše Zemana. A to i v době začínající migrační krize nebo 17. listopadu 2016. Národní demokracie také poslala gratulaci Miloši Zemanovi k vítězství prezidentských volbách v letošním roce.

Zhola zbytečné je Kulfánkovo vysvětlování, kdo je A. B. Bartoš. Svaz to přece musí velmi dobře vědět od člena své Ústřední kontrolní komise, RNDr. Jana Mináře, který kdysi kandidoval v Praze za KSČM a kterým se Bartošova Národní demokracie chlubí jako svým podporovatelem.

Emil Kulfánek a jeho kolega z ČSBS a další místopředseda, Vilém Janouch, kromě toho jezdí na „slovanské“ akce organizované think-tankem Izborský klub (o této organizaci, ve které jsou zastoupeni i významní ruští antisemité, blíže v článku „Izborský klub: Putinova ideologická komise a my“). V roce 2015 se zúčastnil 12. Slovanského soboru.

Vilém Janouch se vloni v létě spolu s antisemitou a zřizovatelem webu NWOO Janem Korálem jako „delegáti Výboru národní kultury, Českomoravského slovanského svazu, New Word Order Opposition a Českého svazu bojovníků za svobodu“ [sic!] zúčastnili XII. Všeslovanského sjezdu. Mohli si tam vyslechnout mimo jiné i přednášku Sionismus proti Slovanstvu. Společně s Janem Korálem a dalším odiózním antisemitou Pavlem Petkovem pak bojovník za svobodu Janouch tingluje po Česku a přednáší o všeslovanském sjezdu.

Vraťme se ale zpět ke značně zmatenému textu. V jeho závěru se autor velmi neuměle snaží naroubovat jakousi návaznost se sudetskými Němci, ačkoli o nich vůbec nebyla řeč. Je to ale klasická metoda „svazu bojovníků“ – všechno nějakým způsobem převést na německé ohrožení.

Nejzásadnější v celém článku je ovšem obhajoba bolševismu. Český svaz bojovníků se k němu otevřeně přihlásil, pak ale lže už jen svým názvem. Kdo hájí komunismus, bojuje proti svobodě, ne za svobodu. ČSBS je totalitářská organizace, jak zcela nepochybně ukázalo vyštvání nepohodlných členů. Je to pouhá filiálka KSČM a nemá problém ani s antisemity. Soudím, že už skutečně nastal čas tuto pofidérní organizaci, která pouze slouží Kremlu, šíří jeho propagandu a jedná zcela proti zájmům naší země, definitivně odstřihnout od státních peněz, případně ji rovnou policejně rozpustit.

 

Více o ČSBS v článcích Český svaz bojovníků za… Rusko a Miloše Zemana a Vodičkův Svaz bojovníků filiálkou Soukupovy společnosti Empresa Media?

Napsal: Miloš Kadlec

administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.