Mohlo by se zdá, že volby do Evropského parlamentu nebudou pro euroskeptické strany takovým tématem. Opak je však realitou. Na takzvaně vlastenecké scéně se spustil tuhý boj o místa na kandidátkách. Stranu PRO opustila například Petra Rédová nebo Ondřej Dostál. Ty údajně zvažují vstup na kandidátku vedenou komunisty.

Situace na takzvaně vlastenecké scéně začíná být velmi nepřehledná. Na straně jedné stojí lidé jako Jindřich Rajchl, Petr Viktorýn (který spolu s Nelou Liskovou založil falešný Doněcký konzulát) nebo iniciátor žhářského útoku Matěj Drbohlav. Na straně druhé například Petra Rédová, která vypouštěla nepravdivé informace o očkování proti COVID-19, ačkoliv je dle slov Jana Bittnera (PRO) očkovaná, nebo Ondřej Dostál, který měl potřebu urážet umírajícího Karla Schwarzenberga.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.