O víkendu se konal sjezd strany PRO, která si zvolila nové vedení. Na předsednické pozici nepřekvapivě zůstal Jindřich Rajchl. Prvním místopředsedou se stal Petr Vacek, advokát, který dříve kandidoval například za monarchisty. Dalšími místopředsedy se stali lékař Marek Zeman, zastupitel Kroměříže Josef Palíšek a také Matěj Drbohlav.

Posledně jmenovaný Matěj Drbohlav je znám jako žhář z Chomutova. Zatím nepravomocně byl odsouzen za to, že před pěti lety navedl svého zaměstnance, aby zapálil auto manželky náměstka chomutovského primátora Davida Dindy (Nový Sever). Matěj Drbohlav si vyslechl verdikt, v němž soud rozhodl o čtyřměsíčním trestu vězení s ročním podmíněným odkladem. Současně má zaplatit peněžitý trest ve výši 50 tisíc korun.

„Státní zastupitelství má za to, že Drbohlava poháněla touha se mstít, jelikož je Dinda v čele úspěšného politického hnutí, které se opakovaně dostalo do vedení města. Oproti tomu se Drbohlav coby manažer snažil protlačit tehdy nové hnutí PRO Zdraví a Sport. To se nakonec do zastupitelstva města Chomutova nedostalo,“ psal Deník.cz.

Drbohlav však na politiku nezanevřel. Později se stal krajským předsedou Trikolory pro Karlovarský kraj, z níž ale vystoupil před loňskými komunálními volbami. Následně byl manažerem Okamurovy SPD v Chomutově a aktuálně je tedy místopředsedou strany PRO (Právo, Respekt, Odbornost).

Ze strany PRO naopak odešla Petra Rédová nebo odstoupilo vedení jihočeského kraje.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.