Odvolací soud v Praze v pátek uzavřel případ, v němž byla bývalá šéfka Úřadu vlády Jana Nečasová obžalována ze zneužití vojenské rozvědky. Městský soud v Praze potrestal bývalou ředitelku Úřadu vlády za zneužití vojenské rozvědky tříletou podmínkou. Jana Nečasová, dříve Nagyová, byla v době činu, o němž mluví obžaloba, ředitelkou sekretariátu předsedy vlády. Vyšetřování ukázalo, že se ženatým Petrem Nečasem měla už tehdy poměr a žalobci uvádějí, že motivem ke sledování bylo dokázat nevěru Nečasovy tehdejší manželky.

Jana Nečasová nechala tehdejší ženu Petra Nečase Radku sledovat poněkud ze zvláštního důvodu. „Obžalovaná navštívila kartářku, ke které chodila řadu let a která se pode ní nikdy nezmýlila, a ta jí sdělila, že manželka jejího milence doktora Nečase má milence,“ shrnul předseda odvolacího senátu pražského městského soudu Richard Petrásek.

Nutno dodat, že podivné praktiky nedoprovázeli jen minulé vlády. Premiér v demisi Andrej Babiš v televizních Otázkách Václava Moravce v neděli 11. března 2018 hovořil o svých obtížích, které léčí pomocí homeopatie. S vážnou tváří tam Václavu Moravcovi a divákům u obrazovek doslova řekl: „Víte co, já jsem byl teďka u mojí homeopatičky, aby mi dala nějaké pilulky. A víte o tom, že existuje homeopatikum na křivdu? To jsem ani nevěděl,“ řekl tehdy v České televizi.