Pavel Kamas se poslední dobou proslavil (1, 2) sérií lživých videií „O virus tu nejde“. Pavel Kamas se v seriálu videií oprostil od svého antisemitismu. Připomeňme, že Kamas je vydavatelem Hitlerových projevů nebo přetiskl nacistickou protižidovskou knihu pro děti s názvem Jedovatá houba.

Výběr děl vydaných Pavlem Kamasem

Nyní s Lukášem Novákem rozjel nový projekt „Radix“. Má se jednat o knihy na různá témata. Samozřejmě, že první kniha je o pandemii SARS-CoV-2. Propagační video má na Facebooku opět tisíce sdílení. Na rozdíl od klipů „O virus tu nejde“, už Kamas nezastírá svůj antisemitismus. V prvním videu jsme si mohli poslechnout o údajném Rockeffellerově spiknutí a dalších nesmyslech. Podle teorie v aktuálně šířené videu ani COVID-19 neexistuje a je souborem známých symptomů. Proč se tedy v době, kdy v ČR řádila epidemie COVID-19 výrazně zvýšila celková úmrtnost, se nedozvíme. V novém videu se Kamas také pouští do očkování. Ve videu rozvíjí například šílenou teorii o čipování.

Cílem šíření těchto nesmyslů je opět vydělat. V e-shopu si nakoupíte tričko za 390 Kč nebo roušku za 290 Kč.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem. e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com