Asi nemusíme dlouho rozebírat, kdo stojí v České republice za kampaní proti očkování. Kromě ezoteriků jako Michal Shark Hašek, David Formánek a další jsou velmi aktivní i proruští aktivisté jako Jiří Černohorský, Nela Lisková nebo Jana Lorencová.

O to více bizarní je vyjádření prvního zástupce předsedy zahraničního výboru Rady federace (horní komory parlamentu) Vladimira Džabarova, který svedl neúspěch v očkování v Rusku na západ. Ten proti očkování prý vede dezinformační kampaň.

Ve skutečnosti je za pomalým očkování v Rusku kombinace nedostatečných výrobních kapacit, logistických problémů a nedůvěry lidí ve stát. Ruské úřady v Rusku nepovolují používání zahraničních vakcín a dokonce se systematicky pokoušely diskreditovat vakcíny Pfizer a AstraZeneca.

Rusko již druhý měsíc prochází vlnou pandemie nemoci COVID-19. V pátek tam na infekci zemřelo 752 lidí. Což je vůbec nejvíce od začátku pandemie. Rekordní počty úmrtí a infikovaných Rusko hlásí již druhý měsíc v řadě.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.