Prokremelský aktivista Jiří Černohorský se rozhodl spojit síly s bývalou reportérkou Janou Peterkovou. Peterková od března natáčí šílená videa týkající se pandemie COVID-19 a navazujících témat. Její nadšení pro věc mohli na vlastní oči vidět všichni, kdo 26. května odpoledne procházeli po Malostranském náměstí, kde se sešla hrstka demonstrantů, kteří spílali vládě a hlavně ministru zdravotnictví Adamu Vojtěchovi.

Černohorský spolu s Peterkovou pořádají právě takovéto demonstrace. Černohorský také od Peterkové převzal rétoriku proti vakcínám. Černohorský se na svém profilu ptal, zda lidem nevadí hexavakcíny (podle Černohorského hexacoctejli), kterými jsou očkované malé děti a podle Černohorského obsahují „svinstva“. Ve skutečnosti důvod hexavakcín je jasný. Rozdělit stávající vakcíny na další dílčí dávky (heaxavakcína chrání proti záškrtu, tetanu, dávivému kašli, žloutence typu B, dětské obrně a onemocněním způsobeným bakterií Haemophillus influenzae b) přináší jisté komplikace související např. s nutností aplikovat minimálně šest vpichů navíc, s nedodržováním schémat očkování nebo s nutností častěji navštěvovat lékaře a zdržovat se v čekárnách spolu s infekčními a nemocnými lidmi. České děti jsou hexavakcínou očkovány od roku 2007 a zkušenosti z klinických studií i dosavadní praxe ukazují, že její používání je zcela bezpečné. Hexavakcíny neobsahují rtuť a obsahují jen stopové množství hliníku, který je pro tělo neškodný.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com