Předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová Zahradníková šířila v debatě CNN Prima News hoax, že údajně vládní strany po volbách chystají uzavření škol. Mají to dokazovat údajné e-maily ředitelům škol. Asociace ředitelů základních škol však o takových e-mailech nic neví.

Plošné uzavření škol by navíc bylo v rozporu se schváleným pandemickým zákonem. Ministerstvo může mimo nouzový stav podle pandemického zákona plošně omezit vysoké školy, nikoli mateřské a základní školy. „Ze všech debat, které vedeme s ministerstvem zdravotnictví a jeho odborníky, tak v žádné z těch strategií a variant ministerstvo zdravotnictví o plošném uzavření škol neuvažuje,“ řekl ministr školství Robert Plaga.

Čemu se pravděpodobně školy nevyhnou je další kolo testování žáků. Druhé kolo po úvodním zářijovém by mělo proběhnout po podzimních prázdninách, tedy 1. listopadu.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.