Různé alternativní weby zdůrazňují riziko myokarditidy po vakcíně Pfizer. Například Aeronet psal o „andělech“ smrti a že se prý v Izraeli počet případů zvýšil o 2500 %. Nejnovější zprávy z Izraele však o ničem takovém nepíšou.

„Předběžná data od 200 000 naočkovaných izraelských dětí zveřejněná ve čtvrtek naznačují, že vakcína proti COVID-19 nemá žádné závažné vedlejší účinky a obecně téměř žádné vedlejší účinky. I samotní zdravotníci se nejvíce obávali myokarditidy – zánětu srdečního svalu – ale úřady zaznamenaly pouze dva takové případy u 200 000 naočkovaných dětí ve věku od 12 do 15 let,“ píše The Times of Isreal.

V Izraeli bylo mezi prosincem 2020 a květnem 2021 hlášeno 275 případů myokarditidy u více než 5 milionů očkovaných lidí. Většina pacientů, kteří prodělali zánět srdečního svalu, strávila v nemocnici nejvýše čtyři dny a 95 % případů bylo klasifikováno jako mírné.

Nová americká studie zjistila, že riziko vzniku myokarditidy je šestkrát vyšší u mladých mužů, kteří onemocněli onemocněním COVID-19, ve srovnání s pravděpodobností vzniku tohoto vzácného vedlejšího účinku po očkování vakcínou Pfizer/BioNTech.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.