Zlínský písničkář a aktivista Zbyněk Ziggy Horváth včera podal trestní oznámení ne exprezidenta Václava Klause. K tomuto kroku ho vedly Klausovy výroky v pořadu TV Prima Partie. Klaus mimo jiné vyjádřil přesvědčení, že na letenskou demonstraci byli demonstrující z Moravy sváženi autobusy zdarma. Toto tvrzení podle Horvátha naplňuje skutkovou podstatu trestného činu pomluvy. Proto se dnes rozhodl podat na Václava Klause trestní oznámení.

Ziggy Horváth byl jedním z organizátorů autobusového zájezdu. V oznámení podotýká, že si však každý „účastník zájezdu“ hradil cestu sám a svá tvrzení může doložit výpisem z transparentního účtu. Tato nepodložená tvrzení (o údajné úplatě) šíří především dezinformační a konspirační média a je podivem, že exprezident Klaus těmto nesmyslům věří. Svážení demonstrantů zdarma bylo prokázáno pouze hnutí SPD v souvislosti s předvolebním mítinkem na Václavském náměstí v dubnu letošního roku.

AKTUALIZACE: Václav Klaus se za svá slova částečně omluvil a podmínečně je bere zpět.

„Před příjezdem k rozhovoru na TV Prima jsem z několika zdrojů obdržel informaci o tom, že lidem měla být na nedělní demonstraci nabízena doprava zdarma a někteří za to měli být i placeni. Nezakládá-li se tato informace na pravdě, pak se za její užití v televizním rozhovoru omlouvám.

Václav Klaus, 25. června 2019“

http://institutvk.cz/clanky/1361.html


Profilový obrázek

author