Povolební vyjednávání ve Zlíně se za poslední týden dost zamotalo. Zástupci vítězného hnutí ANO a druhého hnutí STAN se ihned po volbách dohodli na dalším fungování svého „dvojbloku“. Protože ovšem volební výsledky obou stran nebyly tak přesvědčivé jako před čtyřmi lety, volební vyjednávači obou uskupení začali hledat „třetího do party“ tedy někoho kdo by jejich radniční koalici potvrdil a svými hlasy si dodal oporu. Nabízelo se několik možností. ODS, Lidovci, Piráti nebo hnutí Zlín 21, které jako třetí v pořadí získalo 15% hlasů. Dvojblok však zvolil jinou variantu, jako potenciálního partnera si vybral hnutí Rozhýbejme Zlín. Tedy bussines projekt Iva Valenty, který zopakoval svou, na Zlínsku již ověřenou, fúzi konzervativních Svobodných, nečitelných Soukromníků a nezávislých kandidátů z řad aktivních občanů. Jedním z aktivních kandidátů byl i pan David Nepimach.

Zlínský Patriot

David Nepimach je zlínský podnikatel. Je třeba uznat, že ve svém oboru, patří v tomto regionu mezi špičku, a na jeho firmu specializující se na montáž a servis autoskel prakticky nenajdete špatnou recenzi, či referenci. Jenže pan Nepimach se nerozhodl kandidovat na radnici jako dobrý podnikatel. Zvolil si cestu „Zlínského patriota“ jak sám sebe nazývá.  Co to je Zlínský patriot, a jak chce měnit Zlín? Shrneme si to v několika základních krocích.

  1. Žádný Korán v městě obuvi

Asi nejznámější a mediálně nejvděčnější akcí bylo Nepimachem organizované pálení Koránu. To proběhlo v únoru 2017 na jedné ze zlínských cyklostezek, jako akt vyjádření solidarity se slovenskou aktivistkou Adrianou N.. Na akci, kterou doprovázelo konspirační temno, v podobě srazu na benzínové pumpě a obligátním varováním před militantní antifou, tehdy dorazilo cca 10 lidí a zhruba stejně zástupců médií. Krom Nepimacha se samotného aktu pálení účastnil další, zatím neznámí aktivista, který se na celou událost vybavil šátkem zvaným „Palestina“. Možná nějaké poselství. Do médií tehdy Nepimach řekl něco ve smyslu: „Jsem ateista, knihy nečtu. Nemám k nim vztah, nemají takovou hodnotu jako když byly ručně psané.“

Odkaz na foto video a rozhovor https://zlinsky.denik.cz/zpravy_region/ve-zline-na-cyklostezce-spalili-koran-20170220.html /

    1. Konvička a „7. Republika“

Možná by se zdálo, že pálení koránu byla Nepimachova první akce. Ale není tomu tak. Nepimach je předsedou spolku 7.republika, který na wikipedii popisuje sám sebe jako spolek nacionalisticky, konzervativně, meritokraticky pravicově orientovaných aktivistů v České republice. Za pozornost taky stojí osoba místopředsedy spolku. Tím není nikdo jiný než boss české islamofobní scény Martin Konvička. S tím je Nepimach kamarád prakticky od počátků boomu českého anti islámského hnutí. Nepimach a další aktivisté v roce 2016 zakládal 7republiku jako reakci na roztříštěnost českého antiimigrantského hnutí. Stejně jako aktivity prakticky všech, kteří se o něco podobného pokusili, ovšem spolek skončil zhruba tam, kde začal. Když pomineme podporu ředitelky školy v kauze „hidžáb“ a výletu do Srbska nedá se snad o reálné aktivitě ani mluvit. Ovšem jinak je to s online aktivitou. Nepimach chrlí desítky videí na Youtube. Tyto videa, které mají většinou i desítky zhlédnutí zveřejňuje prostřednictvím účtu Nová Buržuazie NEWS. Ten je provázán se stejnojmeným serverem.

Video K založení spolku https://www.youtube.com/watch?v=UP5olQ63hpk

Video ve kterém Nepimach popisuje, jaké česko vidí, nebo spíš chce vidět. https://www.youtube.com/watch?v=pFJU9BLbZ1Y

  1. Nová buržoazie – Hrdinová, Žarko, Hampl

Věřím, že nejvíce vypovídající bude vypsat jen několik pravidelných přispěvatelů na tento „zpravodajský server“ krom Nepimacha to jsou Eva Hrdinová, Petr Hapl, Martin Konvička nebo Žarko Jovanovič. Známá jména. Témata jsou prakticky totožná se zbytkem podobných českých serverů. Za zmínku snad stojí jen rozhovor kde Nepimach říká například toto. „Životní standard zlíňáků narušují opakovaně nepočetné skupinky nepřizpůsobivých jedinců bez domova, kteří často okupují park pod zámkem nebo nádraží. Město tento problém „řeší“ léta, ale kromě koncepcí a stížností na bezzubou legislativu žádné zlepšení nevnímám, problém přetrvává a prohlubuje se. Pokud si neumíme poradit s pár desítkami nepřizpůsobivých, jak budeme čelit závažnějším problémům? Pokud tedy dopustíme, aby vznikly? V souvislosti s demonstracemi v Chemnizu (Saské Kamenici) mě napadá, zda se místních kandidátů AfD také vyptávali: zda je migrace a její negativní důsledky, spolu s nenávistnými a násilnickými projevy islámského radikalizmu silným regionálním tématem. Osobně se znám s Petrem Bystroněm (poslanec německého Bundestagu za AfD) a vím, že nikoli.“

Odkaz na server nováburžoazie: http://www.novaburzoazie.com/

  1. Rozhýbejme Zlín

Překvapením bylo když se Nepimach objevil na kandidátní listině hnutí Rozhýbejme Zlín, které vedl bývalí policejní mluvčí Ivo Mitáček. Nikdy nebylo tajemstvím, kdo za hnutím stojí. Je to senátor Ivo Valenta. Ano ten Ivo Valenta, který se snažil dostat na brněnský magistrát neonacistickou úderku. Ve Zlíně se musel spokojit jen s nacionalistou intelektuálem. A ten se mu zalíbil tak, že mu přenechal své místo na kandidátce. (zřejmě si byl jistý tím že ho stejně překřížkuje).

Nepimach se pustil do kampaně na tvrdo. Na svůj web a Facebook začal umísťovat videa kde ho podporují kamarádi Hampl, Konvička a další. V kampani také využil sentiment po dobách minulých, tím že uspořádal branné dny pro rodiny s dětmi. Děti si tady zastřílely se vzduchovky, jejich rodiče si dali pivo a párek. Svět byl pro tentokrát ubráněn. Nepimach shlížel na obyvatele Zlína z bilboardů, na kterých sliboval že vyřeší bezpečnost Zlína atd.

A jak ho vidí vlastní manželka https://www.youtube.com/watch?v=FlqG6Ymixbg

  1. Po volbách

I když se Nepimach neprobojoval do zastupitelstva města, i nadále zůstává aktivním. Posledním jeho vyjádřením je útok na Petra Michálka, ředitele Městského Divadla Zlín a také jediného člena Zlínského STANu, který vystoupil proti spolupráci s rozhýbejme Zlín a veřejně deklaroval, že se na této koalici nebude podílet, čímž tato koalice ztratila těsnou většinu.

Reakce pana Nepimacha? http://www.novaburzoazie.com/436793422/6667835/posting/zl%C3%ADnsk%C3%BD-patriot-david-nepimach-zneu%C5%BE%C3%ADv%C3%A1n%C3%AD-m%C4%9Bstsk%C3%A9ho-divadla-zl%C3%ADn-k-politick%C3%BDm-pr-aktivit%C3%A1m?fbclid=IwAR0_nuLIa3zeWwvS74i2vj0C-u6vqMduYZ8miuPq_7c_9VbHZL0Fm_-DRv0

Co říct závěrem? Nikdo netvrdí, že je pan Nepimach neonacista, či klasický novovlastenec. Na jeho chování i vyjadřování vidíme trend, který následuje dost českých xenofobů. ALT right argumentace a na první pohled logické vysvětlení, které cílí na první signální. Je tedy otázka času, kam se bude pan Nepimach a jeho vlastenectví posouvat.

Osobně jsem pořádal několik akcí, které jsem věnoval českým vlastencům, kteří trpěli a za naši vlast mnohdy i položili život. Ať už šlo o vzpomínku na den politických vězňů nebo připomínku 28. října. Ani na jedné akci jsem pana Nepimacha nezaznamenal. Já osobně mám tedy jasno a v osobě pana Nepimacha vidím jen dalšího „vlastence“ který by ve výsledku své oponenty posílal do kriminálů a táborů. Samozřejmě že tábory a kriminály to nikdy nezačíná. Ale vždycky končí.


Profilový obrázek

author