Patrik Tušl pořádá demonstrace před domem prezidenta České lékařské komory (ČLK) Milana Kubka. Do lékařské komory se často ve svých videích pouští i Ivan Smetana z KTV, Pavel Zítko z “TV Světlo” a “Srdcem pro vlast” a nebo proruský aktivista Jiří Černohorský. 

Jejich boj je směšný. Česká lékařská komora je profesní komorou, která je placena výhradně z příspěvků svých členů. O svých postojích, vedení a financování rozhodují demokraticky na sjezdech. Pokud je velká většina členů pro očkování a velká část také pro povinné očkovaní, bylo by zvláštní, kdyby jejich vedení říkalo něco jiného. 

Na straně druhé tu má aktivisty dezinformátory, které mají jedno společné: exekuce. Například Pavel Zítko měl takto zastaven dům za 5 milionů a Jiří Černohorský má statisícový dluh u zdravotní pojišťovny. Životní náklady si hradí tito aktivisté z darů od ostatních. Pavel Zítko si takto hradí například pohonné hmoty, stejně to dělá i Ivan Smetana. Na rozdíl od ČLK nenajdeme vyúčtování, za co peníze byly použity. 

Ruskem podporovaný zadlužený extremista Jirka Černohorský opět vybírá u důvěřivců peníze. Nyní prý na léčbu dítěte, kterou údajně nechce hradit zdravotní pojišťovna. Připomeňme, že jen na povinném zdravotním pojištění udělal Jirka u 211 – Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR dluh přes 100 000 Kč. Jirka také nabádá své věrné, aby nenosili roušky a neočkovali se. Zamyslet se tak můžeme nad tím, kolik stojí pobyt Jirkovo antivax fanoušků na JIPech, kteří namísto vakcíny za pár stovek stojí zdravotní systém (nás všechny) u každého statisíce týdně.”

“Z vystupování na sociálních sítích, při kterém zpochybňují pandemii nebo brojí proti očkování, si udělali výnosný byznys. Lidé, kteří na internetu šíří dezinformace, vybírají od svých fanoušků stovky tisíc korun. Ty od důvěřivců inkasují přes spolky, protože sami často čelí exekucím” konstatují o těchto aktivistech Hospodářské noviny. 

“Co se tak zamyslet nad tím, Jirko, že kdybys zaplatil svoje dluhy a tvoji antivax fandové by zbytečně nekončili na JIPech za statisíce, tak by bylo víc peněz pro ty, kteří pomoc skutečně potřebují?” ptá se analytik Roman Máca.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.