Internetem se šíří informace o tom, že lékaři ve Vídni varují před používáním léku Brufen a jemu podobných protizánětlivých léků. Zpráva se odvolává na univerzitu ve Vídni. Ta však studii popřela. Nic o tom neví ani Ministerstvo zdravotnictví. Problém je ovšem jinde.

Deník La Figaro totiž uvádí, že protizánětlivé léky nemoc COVID-19 nezhoršují, ale maskují příznaky, protože působí protizánětlivě. Zánět je totiž normální reakcí těla na infekci a varovným signálem. Léky tedy mohou bránit reakci imunitního systému na vstup patogenu, ale především maskovat příznaky závažnosti a tím oddálit diagnostiku.

Lékaři doporučují při virózách užívat látky obsahují paracetamol a to jen v doporučeném množství, tedy maximálně 3 g na den. Jako prevence proti nakažení se doporučuje zásobit se vitamíny, tedy jíst ovoce, zeleninu a dodržovat hygienická doporučení. V případě horeček kontaktujte svého praktického lékaře.

Zdroj: Le Figaro

Patrick Goldstein


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.