Prezident Miloš Zeman podnikl třídenní návštěvu Ústeckého kraje. Během ní si na tiskové konferenci opět postěžoval na Českou televizi. „ČT jako obvykle nemůže živě přenášet naši tiskovou konferenci, tentokrát proto, že tu není signál. … prosím Českou televizi, aby si na příště za obrovské peníze, které dostává od koncesionářů, nechala opravit svá technická zařízení,“ vyřkl prezident na tiskové konferenci.

Důvod byl však prozaičtější. „Technická zařízení ČT fungují skvěle, jenom pořádající z Úřadu Ústeckého kraje nepustili přenosový vůz na místo,“ napsal Michal Kubal, zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT. To potvrdilo i vedení zámku Jezeří. „Věc se má tak, že přípravy akce si řídila ochranka prezidenta republiky. Ta rozhodovala, kdo do areálu smí a kdo ne. V běžném režimu vjezd nákladního automobilu pro zásobování není u nás problém,řekl Miroslav Přibyl, pracovník vztahů k veřejnosti zámku Jezeří, kde se tisková konference uskutečnila. Problém tedy vznikl při komunikaci Ústecké kraje, který zajišťoval návštěvu a komfort prezidenta a Útvar pro ochranu prezidenta České republiky, který přenosový vůz nepustil do areálu.

V diskuzi pod příspěvkem padaly také dotazy na to, proč ČT nepoužívá k přenosů tablety, jako například Seznam Zprávy. „Až budeme vysílat internetovou televizi a hlavně, až si nikdo nebude každý výpadek vykládat jako zdaleka osnované spiknutí temných sil, budeme to tak moct dělat. Do té doby musíme na určité vysílání používat plně spolehlivou technologii, a to datový přenos ještě zdaleka není,“ odvětil Kubal. Česká televize je ze zákona povinná informovat o důležitých událostech. Zároveň však i vysílat přenosy v určité kvalitě, a protože vysílá i na HD kanálech, snaží se vysílat v HD kvalitě.§

Napsal: Jan Cemper
Jak nám můžete pomoci se dozvíte zde.

administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.