Příznivci Miloše Zemana na neuspokojivý zdravotní stav reagují opravdu velmi nechutně. Začali útočit na exprezidenta Václava Havla s tím, že i on byl často nemocen a i hospitalizován v nemocnici. Příkladem může být příspěvek stránky Antikavárna. Zapomínají však na mnoho rozdílů.

Prezidentská kancelář za dob Václava Havla denně informovala o zdravotním stavu prezidenta. Především pak ovšem neexistovala žádná lékařská zpráva, která by sdělovala, že prezident je ve stavu, ve kterém není schopen vykonávat svou funkci. Miloš Zeman má největší pravděpodobností cirhózu jater. Faktem je, že uniklá SMS zpráva poslance a přednosty Kliniky hepatogastroenterologie IKEM Julia Špičáka (ANO) dokazuje, že u prezidenta Miloše Zemana byla ve hře transplantace jater. Právě cirhóza způsobuje i tzv. jaterní encefalopatii, která způsobuje kognitivní deficit.

Je pravdou, že výkon a nasazení Václava Havla ve funkci hlavy státu komplikovaly jeho nemoci. Od roku 1990 byl kvůli závažným zdravotním problémům sedmnáctkrát hospitalizován. V nemocnici strávil za tu dobu 230 dní a „promarodil“ odhadem přes tři sta dní, nepočítaje v to rekonvalescenci a ozdravné pobyty. Prezident ovšem úřadoval, i když byl nemocný, proto nelze počítat „nemocné“ dny jako plnou pracovní neschopnost. Na Havlově zdravotním stavu se podepsalo věznění, při kterém prodělal neléčený zápal plic, a také silné kouření. Kouření však zanechal ihned po operaci plic.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem. e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com