Nenávist vůči lidem z Ukrajiny, kterou posiluje dezinformační scéna na Facebooku, se promítá i do běžného života. Mohly se o tom přesvědčit teprve 13leté dívky z Ukrajiny, když nasedly do autobusu ČSAD Tišnov, který řídil Slavomír Sedlák. Důvodem k verbálnímu útoku přitom bylo jen to, že si dívka kreslila na zamlžené okno, zřejmě nápis v cyrilici. Řidič nejprve dívky upozornil, že on je tady doma a oni na návštěvě, následovala i výzva „zdechni“ adresovaná dívkám.

Sedlák dívky z autobusu vyhodil, čímž zřejmě porušil smluvní podmínky integrovaného systému Jihomoravského kraje. Podle nich k tomu nemá oprávnění. Dopravce ČSAD Tišnov zatím na stížnosti nereagoval, ačkoliv se nejedná o první takové agresivní jednání Sedláka.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.