Nový zpravodajský server Info.cz přišel poněkud se zavádějícím titulkem ohledně kauzy, se kterou se potýkají němečtí Piráti. Titulek zněl: „Nevolte Piráty,“ vyzývá v šokujícím videu hlavní tvář strany v Evropě.

O co jde? Jediná europoslankyně za Piráty Němka Julia Reda zveřejnila video, v němž oznámila, že je správné, aby lidé šli v nadcházejících volbách do Evropského parlamentu volit, ale vyzvala je, ať nevolí Pirátskou stranu. Radaktor Info.cz Jan (Honza) Palička k tomu na Twitteru dodává: „Tak aspoň může být Tomio rádo, že se to nesype jen jemu, ale i na druhý straně barikády.“ Kdo stojí za článkem není zřejmé, protože není podepsán. Což není známka přílišné serióznosti jakéhokoliv webu.

Problém ovšem je, že měla výhradně na mysli německé Piráty. Českým Pirátům naopak vyjadřuje podporu. „Je mi to velmi líto vůči mnoha evropským pirátským stranám, které s touto věcí nemají nic společného a které podporuji i nadále. Je pravděpodobné, že Česká pirátská strana, která již nyní odvádí opravdu dobrou práci, obsadí mnoho křesel v Evropském parlamentu. Věřím, že budou i nadále pokračovat v mnou započaté práci,“ píše na Twitteru.  Vydala i video.

Čeští Piráti deklarují ochotu s Julií Reda nadále spolupracovat.

 


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com