Nový zpravodajský server Info.cz přišel poněkud se zavádějícím titulkem ohledně kauzy, se kterou se potýkají němečtí Piráti. Titulek zněl: „Nevolte Piráty,“ vyzývá v šokujícím videu hlavní tvář strany v Evropě.

O co jde? Jediná europoslankyně za Piráty Němka Julia Reda zveřejnila video, v němž oznámila, že je správné, aby lidé šli v nadcházejících volbách do Evropského parlamentu volit, ale vyzvala je, ať nevolí Pirátskou stranu. Radaktor Info.cz Jan (Honza) Palička k tomu na Twitteru dodává: „Tak aspoň může být Tomio rádo, že se to nesype jen jemu, ale i na druhý straně barikády.“ Kdo stojí za článkem není zřejmé, protože není podepsán. Což není známka přílišné serióznosti jakéhokoliv webu.

Problém ovšem je, že měla výhradně na mysli německé Piráty. Českým Pirátům naopak vyjadřuje podporu. „Je mi to velmi líto vůči mnoha evropským pirátským stranám, které s touto věcí nemají nic společného a které podporuji i nadále. Je pravděpodobné, že Česká pirátská strana, která již nyní odvádí opravdu dobrou práci, obsadí mnoho křesel v Evropském parlamentu. Věřím, že budou i nadále pokračovat v mnou započaté práci,“ píše na Twitteru.  Vydala i video.

Čeští Piráti deklarují ochotu s Julií Reda nadále spolupracovat.

 


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.