Českými médii prolétla zpráva, že Chuck Norris natočil vzkaz běloruskému prezidentovi. Zprávu v tomto změní vydal například Český rozhlas, Lidové noviny nebo Reflex. Norris ve videu například parodoval populární vtipy o své osobě a Lukašenka varoval, že ho rozbrečí. „Víš, že když krájím cibuli, tak cibule pláče. Přestaň s tím, co děláš, jinak si pro tebe přijdu do jednoho ze tvých sídel a donutím plakat tebe,“ říká ve videu.

Vzkaz bezesporu Chuck Norris namluvil. Nutné však dodat, že přes sociální síť Cameo, která uživatelům umožňuje platit za „personalizované zprávy“ od různých osobností.  Tyto nahrávky mají slouží podle pravidel projektu jen pro soukromé účely. Nejsou tedy určena k veřejnému šíření. Chuck Norris byl tedy oklamán.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.