Hnutí SPD se snaží zaujmout voliče i formou nejrůznějších televizních debat, na které jsou zváni nejen politici, ale i veřejnost.  Týká se to například Arény Jaromíra Soukupa na TV Barrandov.  Dalším příkladem však může být i pořad Máte slovo. Ve čtvrtek moderátorka Michaela Jílková v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovala o vypovězené partnerské smlouvě Prahy s Pekingem. Za veřejnost zde byl představen Vítězslav Novák.

Vítězslav Novák však je straník. A to dokonce poměrně vysoko postavený. Předseda pražské buňky SPD Vítězslav Novák byl v pořadu představen pouze jako „podnikatel v gastronomii“. Podle našeho zjištění se dramaturgům ozval Novák sám a ve svém e-mailu se o svém členství v SPD nezmínil.

Vítězslav Novák v minulosti proslul tím, že jako provozovatel pražského bistra na Palmovce vylepil na vstupní dveře obrázek s přeškrtnutou ženou v nikábu. „To tam dal kolega. On je předseda pražské organizace SPD, tak si to tam vylepil. Musíte se zeptat jeho,“ uvedl už tehdy přítomný jednatel Pavel Nečásek.

Vítězslav Novák z SPD se stal také terčem posměchu. Na svůj Facebook totiž umístil snímek, jak pózuje před francouzským velvyslanectvím v Praze a na sobě má oranžovou vestu. Novák pravděpodobně chtěl na dálku podpořit hnutí takzvaných žlutých vest, které rozjelo obří demonstrace ve Francii. Nejspíše ale u sebe zrovna neměl žlutou vestu, a tak si na sebe natáhl oranžovou.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com