Souběh událostí, kdy se rozhodla Česká pošta zavřít 300 poboček, aby nezkrachovala a toho, že na český trh míří ukrajinský kurýr Nova Pošta, už zneužívají i v SPD. „Takže naše pošta, pod správou pětikoaliční vlády bankrotuje a proto se musí zrušit 300 poboček. Současně s tím ale ukrajinská pošta chce expandovat na náš trh. Mně to připomíná modus operandi privatizací státních podniků, podle stejného vzorce: přivést podnik během krátké doby do ztráty, levně jej prodat spřáteleným firmám, které jej draho po kusech rozprodají dál,“ rozčiluje se Jiří Kobza z SPD. Na šířený nesmysl nás upozornil Václav Feigl.

Jedná se totiž o jasnou manipulaci. Stát nemá právo kontrolovat a určovat kdo se rozhodne v ČR podnikat. Navíc Nova Pošta má název pošta jen v názvu. Ve skutečnosti půjde o klasickou kurýrní společnost. Specializovat se bude na zásilky z Ukrajiny a na Ukrajinu. Je také nesmyslem, že by Nova Pošta měla převzít pobočky České pošty.

Známé pravidlo hovoří, že přestože se dvě věci dějí v ten samý čas, nemusí spolu souviset. Zkrátka, korelace neimplikuje kauzalitu.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.