Úterní setkání expremiéra Andreje Babiše (ANO) s voliči v Třeboni nedopadlo podle očekávání. Expremiér na místo nedojel, protože trasu mu zablokovali lidé demonstrující proti němu. Karavan s ním to následně otočil a z Třeboně odjel. Předseda ANO následně argumentoval, že akci bylo nutné přerušit kvůli nahlášenému atentátu.

Jak však ve čtvrtek informovala pražská policie, která případ vyšetřovala, nahlášený atentát byl jen planým poplachem. „Pražští kriminalisté šetřením zjistili, že se informace o plánovaném atentátu nezakládá na pravdě,“ uvedli policisté stručně na Twitteru.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.