Jindřich Rajchl pořádá v sobotu v Praze další protivládní demonstraci. Svým příznivcům nařídil, ať mají „u sebe i na sobě pouze naše státní barvy“. Zda to znamená, že na demonstraci nesmí nikdo například ani v zeleném oblečení netušíme. Každopádně na demonstraci nechce ani vlajky jiných států. Důvodem je, aby média o demonstraci nepsala jako o proruské.

To však nelibě nesou lidé, kteří se na demonstraci chystají. A vyzývají k tomu, aby si lidé naopak vzali vlajky Ruska sebou. „Dobře, 16.9. na Rajchlovu demonstraci půjdu. Ať mě tady ostatní neoznačují za kolaboranta s vládou. Ale beru sebou tuhle krásnou vlajku co mám doma. A budu bojovat za svobodu slova a za to, že mi Rajchl nemá co rozkazovat, jakou vlajku můžu mít a nemít na veřejné akci. A přidávám jeden komentář od lidí: Vzhledem k tomu že tato vláda pořádá vysloveně hon na vše Ruské a až fanaticky hlásá žluto-modrou pravdu je podpora Rusů (nikoliv války) rozhodně vhodným projevem nesouhlasu,“ zveřejnil výzvu Marcel Zábranský prostřednictvím známého dezinformátora Aleše Svobody.

Známý prokremelský aktivista Žarko „Raptor“ Jovanovič kromě toho vyčetl Rajchlovi i to, že nechce, aby ČR vystoupila z EU a NATO. Nutno dodat, že Jovanovič dříve parazitoval i na Vrábelovi, když mu následně ukradl značku „Česká republika na prvním místě“ a založil stejnojmenný spolek.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.