Společnost Google, která vlastní platformu YouTube, smazala účet KPV 0249. Projekt byl vysílán Petrem Rajským a Michalem Svatošem (znám též jako Michal a Petr, MaP). Konspirace někdy byly natolik šílené, že šlo pochybovat o příčetnosti autorů. Přesto některá videa měla desítky tisíc zhlédnutí.Šířil například teorii, že z Betlémslé kaple, kde kázal Mistr Jan Hus,  vyroste mešita.

Pravidelným hostem těchto dvou byl Jiří Černohorský. Prokremelský aktivista se opět „vyznamenal“ nedávno. Na svém profilu šířil nesmysly o 11. září včetně toho, že lidé umírali údajně na radiaci. Ve skutečnosti šlo o směs rozdrcených či hořících nebezpečných látek včetně azbestu, olova, skla, těžkých kovů, betonu, jedovatých plynů, ropných látek, leteckého paliva, materiálů ze stovek kanceláří a tisíce kusů lidských těl. Žádná radiace nikdy nebyla naměřena.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.