Když nikde v médiích není zmiňovaná v pozitivním slova smyslu, nechala si Petra Rédová zpracovat článek na Wikipedii, který před zásahem správců vypadal jako reklama na ni. Zároveň autor článku opakovaně mazal informace o tom, že je médii líčena jako dezinformátorka. Z historie přitom vyplývá, že uživatel, který vytvořil článek o Rédové, na Wikipedii nenapsal jakýkoliv jiný článek a byl tedy vytvořen jen za tímto jedním účelem.

V této souvislosti je dobré zmínit, co Rédová tvrdí, že na náš web podala žalobu a čeká se na soudní proces. Ve skutečnosti však sama Rédová vzala žalobu zpět.

V současné době je článek už částečně opravený. Správci Wikipedie ho správně chápali jako promo článek. Rédová si tedy promo článek bude muset zřejmě objednat jinde.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.