Jak již náš web psal, Tomiu Okamurovi byl smazán účet na platformě YouTube. Tomio Okamura si okamžitě založil účet nový. Okamura mluví o tvrdé cenzuře a nastupující totalitě. „Jsem ze strany YouTube cenzurován za to, že nesouhlasím s nelegální migrací, islamizací a s politikou EU, a upozorňuji na nebezpečí, která to přináší,“ tvrdí předseda SPD. Pravidla YouTube zakazují zveřejňovat videa s násilnými nebo krutými záběry, jejichž záměrem je především šokovat, vyhledávat senzaci nebo které jsou samoúčelné.

A já s pravidly souhlasím, opravdu se jedná mnohdy o samoúčelnou věc a manipulaci. Pokud budu o komkoliv šířit jen negativní zprávy (i třeba pravdivé), jedná se svým způsobem o manipulaci. Uvedu konkrétní příklad. Jsem z Kolína a nedaleko mám Pardubice. Pardubice jsou nádherné město. Plno parků, cyklostezek, zámek, krásné historické centrum, nedaleko hrad Kunětická Hora, spousta sportovišť. Kvůli průmyslové zóně tu o práci není nouze, plno obchodů, ve městě je univerzita… Město považuji za jedno z nejlepších míst k žití nejen v ČR, ale i ve Střední Evropě.

Přesto. Když bych si měl vybírat jen negativní, tak najdu například titulky:

„Za tři znásilnění hrozí muži z Pardubic dvanáct let vězení“

„Loupež v Pardubicích“

„Plameny sežehly v Pardubicích dvě auta, možná je někdo zapálil“

„Dva muži zbili v Pardubicích bezdomovce, pak skákali po policejním autě“

„Zemřel zaměstnanec Explosie zraněný při požáru střelného prachu“

Když se o nějakém člověku, nějaké skupině lidí, o nějakém místě nebo o nějaké organizaci budou vybírat jen negativní zprávy, dostanete nepřesný obrázek. Z uvedených titulků by se zdálo, že Pardubice jsou strašidelné místo. Ale tak tomu samozřejmě není, nic není černobílé. Na západě jsou problémy, ale také je tam vyšší životní úroveň. Na východě je nižší životní úroveň, ale možná o něco méně problémů. Mezi každým etnikem najdete hrdiny, ale také najdete kriminálníky. Manipulace je lakování všeho na růžovo, ale i líčení jen negativních příkladů.

Ilustrační foto:  Rady na cestu


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.