Zastavení dezinformátora Pavla Zítka rozpálilo některé „živé člověky“ natolik, že poslali zvací dopis na Velvyslanectví Ruské federace. Dopis psaný zřejmě českoslovenštinou prosí velvyslance Ruska, aby se přimluvil u Vladimira Putina, aby zasáhl proti fašismu v ČR a nabídl pomocnou ruku. Jako tu v roce 1968, kdy postupující okupační vojska zabila nejméně 31 Čechoslováků, dalších 76 jich zemřelo při dopravních nehodách způsobených okupačními vojsky.

Co na respektování dopravních předpisů nebo zákonů je fašistického, dopis neuvádí. Je na místě podotknout, že uposlechnout výzvu úřední osoby je povinen každý občan, bez ohledu na jeho vlastní názor na danou situaci. Stěžovat si může dodatečně a má na to plné právo. Ale v danou chvíli musí výzvu úřední osoby uposlechnout. V opačném případě se dopouští protiprávního jednání na bázi přestupku a vystavuje se riziku zákroku vůči své osobě.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.