Jan Čulík hovoří s Bohumilem Kartousem o jeho knize No Future: Vezeme děti na parním stroji do virtuální reality? Kniha vyšla v říjnu loňského roku. Autor v ní přesvědčivým a čtivým způsobem poukazuje na to, jak nedokonale reaguje silně konzervativní české školství na převratné technologické a sociální výzvy současnosti. Poukazuje i na to, že starší generace v české společnosti dramatickým způsobem ztrácejí autoritu u mladých lidí, protože je jim zjevné, že starší lidé si neporadí se vznikajícím virtuálním světem, a jsou proto mladým naprosto pro smích.

Bezpečnostní situace ve světě, role České republiky v bezpečnostních strukturách, globální postavení České republiky. To jsou témata Rozhovoru Britských listů, který vede Bohumil Kartous s generálem Petrem Pavlem, který byl od roku 2012 do rok 2015 náčelníkem generálního štábu české armády a v letech 2015-2018 předsedou vojenského výboru NATO.

Je české školství ve věku umělé inteligence zaseknuté v roce 1780? O problémech zastaralého českého školství na prahu automatizační revoluce hovoří v tomto Rozhovoru Britských listů Jan Čulík se středoškolským učitelem Jakubem Žytkem.

Proč Češi nenávidí neziskové organizace? Bohumil Kartous hovoří s Petrem Lebedou, šéfem organizace Glopolis a zakladatelem platformy neziskových organizací Měj se k světu, který napsal studii o vztahu české společnosti k neziskovým organizacím, o důvodech rostoucího populismu a o zdrojích iracionální nedůvěry vůči neziskovým aktivistům. Zdrojem je nejen ekonomická nejistota a nestabilita, ale také řada psychologických důvodů a politický tribalismus.


Internetové publicistické periodikum Britské listy