Několik stovek lidí se v sobotu sešlo na Václavském náměstí v Praze, aby protestovalo proti vládě a válce na Ukrajině. Demonstrující také požadovali odchod Česka z NATO a Evropské unie. Organizátorem akce byl Ladislav Vrabel, který už několik podobných demonstrací uspořádal. Vrabel je znám šířením dezinformací, přičemž mu soud uložil nepravomocně za šíření poplašné zprávy čtyřměsíční podmíněný trest s odkladem na rok a půl.

Nejzajímavějším momentem demonstrace tedy pravděpodobně bylo, že na demonstraci přišel Jakub Jašek, který je znám z demonstrace Jindřicha Rajchla při které měl na sobě nášivku Wagnerovců a písmeno Z. Policie ho zadržela i tentokrát. „V souvislosti s dnešním shromážděním na Václavském náměstí jsme zadrželi jednu osobu pro podezření ze spáchání trestného činu popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia. Pražští kriminalisté již v minulosti muže pro stejný trestný čin stíhali,“ napsali policisté na Twitter.

„Láďa musí být smutný. Za tohle moc peněz z důvěřivců nevytáhne. Rybník s platícími kapříky mu totiž vypustil jiný komerční “vlastenec” Jindra Rajchl. Láďu může těšit jen to, že časem přijde další komerční “spasitel”, který vyoutuje i Jindru a ty nebožáky pořádně zkasíruje,“ glosoval demonstraci analytik Roman Máca.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.