Konspirátoři mobilizují na středu 9. 6. 2021. Lubomír Volný totiž svolává na Malostranské náměstí demonstraci proti Covid pasům. Prosadit rychlé přijetí digitálního zeleného certifikátu, kterému se také říká covid pas, bude chtít ve středu na mimořádné schůzi Sněmovny ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. V pátek schvalování zákona, který má od července lidem umožnit cestování po celé Evropské unii.

Covid pasy, tedy papírové či elektronické verze certifikátů pro všechny, kteří prodělali covid-19, byli testováni nebo byli očkováni, jsou od 1. června dostupné na webu Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR (ÚZIS) na adrese ocko.uzis.cz a budou bilaterálně uznávány v sedmi zemích. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch uvedl, že usiluje o covid pasy uznatelné v rámci celé Evropské Unie (EU). K tomu je potřeba změna zákona o ochraně veřejného zdraví, která bude například technicky řešit, jak budou lidé ztotožňováni.

Pokud by novela nebyla přijata, reálně hrozí, že lidé se do zemí s kterými ČR nemá dohodu o uznání papírových dokladů, nedostanou. Pokud ano, tak či tak k tomu budou potřebovat onen, covid pas, o němž se v rámci Evropské unii hovoří spíš jako o digitálním zeleném certifikátu. Jednoduše, protože každá země si může stanovit podmínky pro příjezd do země.

Na rychlém zavedení takzvaných covid pasů se na summitu shodly špičky evropských zemí. V ČR se však přijetí novely chystají obstrukcemi zablokovat poslanci SPD nebo Lubomír Volný. Za vydatného bušení konspirátorů. Ke sněmovně mobilizuje například i Hnutí CESTA nebo Jana Peterková.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.