Máme k dispozici předběžné výsledky voleb, tvrdili kandidáti za Volný blok. Výsledky podle svého tvrzení získali za základě algoritmu na vyhledávání klíčových slov na Facebooku a Twitteru. Na základě těchto výpočtů prý Volný blok měl získat 21 procent hlasů. Ve skutečnosti však nezískal ani desetinu. S výsledkem 1,33 % hlasů se tak bude muset Volný blok rozloučit i s vidinou jakékoliv státní podpory.

Volného příspěvky sice na Facebooku patřily mezi politiky k nejlajkovanějším a nejsdílenějším. V tom zdatně konkuroval Tomiu Okamurovi a jeho SPD, z níž předtím odešel. Míra dezinformací v jeden moment dosáhla až takové hranice, že mu sociální síť účet smazala, a tak začal využívat alternativní kanály jako Telegram. Takový zájem jako na Facebooku ale přes něj Volný blok už nezaznamenal. Stejně jako se nedočkal úspěchu ve volbách.

Naopak konspirační teoretiky rozčílila fotomontáž, na které někdo věštil společné vítězství koalic SPOLU a PirSTAN se shodným výsledkem a to, že se hnutí SPD nedostane do sněmovny. To se nakonec nevyplnilo, ačkoliv hnutí Tomia Okamury oslabilo o 1 % hlasů a 2 mandáty.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.