V souvislosti s hrůzostrašným činem na Filozofické fakultě začínají někteří lidé připomínat případ, kdy vnuk předsedy senátu Miloše Vystrčila před několika měsíci měl vyhrožovat ve škole v Třešti. Incident se skutečně stal, okamžitě ho také začala vyšetřovat policie. Policisté tedy věc rozhodně nezametli pod koberec.

Podle regionálního Deníku, který informace přinesl, k události došlo 9. října na chodbě školy. Když 15letý chlapec procházel kolem asistentky pedagoga, bez přítomnosti někoho dalšího měl utrousit poznámku o pistoli.

Ředitel vzdělávacího zařízení však rozeslal rodičům dopis, v němž incident podrobně popsal. „Později (žák) svoje prohlášení označil jako špatný pokus o vtip a všem se za vzniklé problémy omluvil. Já osobně jsem se o celé záležitosti dozvěděl až po skončení vyučování v době, kdy již většina žáků školu opustila,“ napsal dle Deníku ředitel rodičům.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.